ОШ "Вук Караџић"

Home Up

Vuk Karadžić Általános Iskola

Bajmok

A bajmoki Vuk Karadžić Általános Iskola három község : Szabadka, Topolya és Zombor között található. A településtől 10 kilóméterre északra van az országhatár Magyarországgal. Az iskolaépület Bajmok központjában van. Az első, iskoláztatással kapcsolatos adatok a XVIII. század 80-as éveire tehetők. A Vuk Karadžić Általános Iskola 1963-ban alakult meg a Nikola Tesla és a Svetozar Marković Általános Iskolák egyesítéséből. Az iskolaépületek 1909-ben épültek. Pontosan 100 év elteltével 2009-ben a két régi épület közé felépült egy új, amely harmonikusan illeszkedik és kiegésziti az előzőket. A régi épületek megőrzése és az új épitése azt a célt szolgálta, hogy egyesítsük a hagyományosat a modernnel, illetve kielégitsük tanulóink nevelési és oktatási igényeit. Ily módon bizonyitottá vált a régi és új kombinációjának harmonikus összhangja. A bajmoki Vuk Karadžić Általános Iskola a 2009/2010-es iskolaévben 610 tanulót számlált. Az iskolában a tanitás két nyelven, szerbül és magyarul folyik. A szerb nyelvű oktatásban 479, míg a magyar nyelvű oktatásban 131 tanuló vett részt.